Pre milovníkov krbov

Zažite všetky výhody klasického krbu bez záporov: krbové kachle dd LORFLAM XO vám umožnia zažiť otvorené ohnisko, počúvať praskanie ohňa, využívať teplo kúrenia drevom s vysokou účinnosťou.
Inovujúci postup zatriedený Flamme Verte so 7 hviezdičkami!

VÝBER ATMOSFÉRY

Kompletne zabudovaný do tela krbu, LORFLAM XO je nenápadný a zároveň dbá na estetiku svojich viditeľných funkcií. Jeho zaoblená vrchná platňa, zabudovaná zábrana proti polenám a veľká studená rukoväť umožňuje jeho obsluhu bez špeciálnej ochrany.

OTVOR OHNISKA

Hlavná časť vykurovania LORFLAM XO je zabudovaná pod vrchnou platňou ohniska. Je vybavená systémom otvorov so servisným dvierkam: jednoducho a rýchlo umožňujú naplnenie drevom.

K DISPOZÍCII V DVOCH PREVEDENIACH

  • Prevedenie nerezová rukoväť: farba antracit, rukovať brúsený nerez
  • Prevedenie tmavá rukoväť: farba antracit, rukoväť tmavý nerez

DVE ŠÍRKY OHNISKA

XO50 : pre polená dĺžky 50cm (nominálny výkon 13kW) XO60 : pre polená dĺžky 60cm (nominálny výkon 16kW)

DVOJITÉ OHNISKO

TYP KOZUB Plápolanie, získavanie tepla

TYP KACHLE Optimálne horenie, hospodárenie s energiou, šírenie tepla

TYP KOMBINOVANÝ Optimálne horenie na spôsob kachlí, s plápolaním navyše


Ohnisko s históriou, v novej verzii

Ukrytá v tradičnom krbe, krbová vložka LORFLAM XO znásobuje jeho možnosti. Ultra inovačná, prináša energetickú a environmentálnu efektívnosť.

TECHNICKÝ VÝBER

Vložená do stredu krbu, LORFLAM XO môže byť napojená na regulovaný prívod vzduchu, čo je vhodné najmä u aparátov v modernom bývaní, alebo pri rekonštrukciách. Vďaka svojim neveľkým rozmerom a stavebnicovému riešeniu je kompatibilná s množstvom krbov. Vertikálny výmenník disponujúci vysoko odolným opláštením nevyžaduje ďalšiu ochranu (ohniskovú platňu). Jeho diely sú vymeniteľné, LORFLAM XO má trvácnosť a jeho údržba je hospodárna.

ENERGETICKÝ VÝBER

Dvojité horenie a čisté spaľovanie

Vybavený podstavou pre dvojité horenie a systémom následného – čistého spaľovania C2.Box®, LORFLAM XO dosahuje veľmi vysokú účinnosť. Navracia vo forme užitočného tepla viac než 75 % vstupnej energie (pre porovnanie – jednoduché otvorené ohniská bez výmeníku navracajú 10 %. Výkonný LORFLAM XO vykuruje veľké priestory jedine vďaka prirodzenej konvekcii. Ak je vybavený modulom s elektrickým ventilátorom, dokáže rozviesť teplý vzduch do viacerých miestností, aj tých vzdialených.

UKRYTÁ VLOŽKA

Dokonale ukrytá v tele krbu, LORFLAM XO možno použiť bez estetickej zmeny pôvodného konceptu otvoreného krbu. Hľadáte účinnosť a bezpečnosť? Po kúrení na vrchnej platni, stačí otvoriť a vyklopiť popol dovnútra. Jediným pohybom ruky, oheň zvýši svoju účinnosť a krb sa stane dokonale bezpečný.

VEĽKÁ STUDENÁ RUKOVÄŤ

Chránená pred žiarením a kontaktom s ohňom integrovanou clonou, veľká rukoväť „studená ruka“ umožňuje bezpečnú manipuláciu bez dodatočnej ochrany.

VARENIE

Presne tak ako varič, alebo staré pece, LORFLAM XO dokáže plniť viac funkcií a zmeniť svoju funkciu v prípade varenia s priateľmi a rodinou.


Technické vlastnosti LORFLAM XO

KRBOVÁ VLOŽKA LORFLAM XO EXISTUJE :

V dvoch formátoch / výkonoch:

  • LORFLAM XO50: pre polená dĺžky 50 cm / nominálny výkon 13 kW
  • LORFLAM XO60: pre polená dĺžky 60 cm / nominálny výkon 16 kW

V dvoch úpravách: rukovať z lešteného nerezu, rukovať z tmavého nerezu

Tieto vlastnosti umožňujú prispôsobiť výber modelu typu bývania a krbu.